Sprężarki śrubowe – typy i również zastosowanie

Sprężarki śrubowe – typy i również zastosowanie

Na wszelkim placu budowy natknąć się można na rozmaite maszyny budowlane i sprzęty, które pomagają ludziom w robocie, odciążając ich z w wielu, w wielu przypadkach niezmiernie trudnych, czynnościach i zadaniach. Z wykorzystaniem takich nowoczesnych sprzętów, praca nie tylko jest prostsza, ale też następuje szybciej, pozwalając ograniczyć czas a także podwyższyć zdolność produkcyjną.

Co to jest sprężarka śrubowa?

Do zasilania sprzętów budowlanych stosowana jest sprężarka śrubowa. Jest to energooszczędne i niezastąpione urządzenie, wytwarzające sprężone powietrze. Może ona sprężać gaz o przeróżnym ciśnieniu. Stworzona jest z dwóch rodzajów wirników: wypukłego i wklęsłego, które w wyniku obracania się w stosunku do siebie zmniejszają pojemność gazu. Użytkuje się sprężarki śrubowe o przeróżnym stopniu zaawansowania technologicznego. Sprzęty te mają mnóstwo zalet, a przede wszystkim:
– są energooszczędne i rozciągliwe, gdy chodzi o wydajność pracy – można je dopasować do obowiązującego zapotrzebowania,
– jest możność zastosowania w nich silników zarówno o prędkości stałej, jak i zmiennej,
– z wykorzystaniem precyzyjnego sterowania można kontrolować ich pracę i wyeliminować straty.

Rodzaje sprężarek śrubowych

Zależnie od specjalności, w której odnajdą zastosowanie, sprężarki śrubowe rozdziela się na:
– śrubowe sprężarki bezolejowe, które zapewniają dostarczanie sprężonego powietrza bez zawartości cząstek oleju. W procesie sprężania używana jest tu woda. Oprócz tego sprężarki te zaopatrzone są w filtry, które wywołują likwidację mikroorganizmów.
– śrubowe sprężarki olejowe, w których olej wprowadzany do komory sprężania ma zadanie uszczelnienia przestrzeni między będącymi w ruchu śrubami i również oziębianie elementu sprężającego.

Zastosowanie sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe KUBOTA mają duże przeznaczenie, nie wyłącznie na placach budowy, gdzie doprowadzają sprężonym powietrzem sprzęty budowlane, ale także w przemyśle:
– maszynowym,
– powietrznym,
– morskim,
– kolejowym,
– petrochemicznym,
– metalurgicznym.
Sprężarki te wykorzystuje się także w specjalnościach wymagających nadzwyczajnych warunków, a to znaczy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, elektronicznym a także optycznym.

Comments are closed.